Godric's Hollow RPG
Hogwarts'tan En İyi Şekilde Yararlanabilmek İçin Lütfen Üye Olunuz. (:

Saygılarımızla,

Godric's Hallow RPG Yönetimi.
Godric's Hollow RPG
Hogwarts'tan En İyi Şekilde Yararlanabilmek İçin Lütfen Üye Olunuz. (:

Saygılarımızla,

Godric's Hallow RPG Yönetimi.
Godric's Hollow RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Godric's Hollow RPG

Sihir Dünyası Artık Bir Adım Ötede...

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yeni Karakter Sistemi

YazarMesaj
Lucius Septimus
Seherbaz
 Seherbaz
Lucius Septimus

Yeni Karakter Sistemi Empty
MesajKonu: Yeni Karakter Sistemi   Yeni Karakter Sistemi Icon_minitimeC.tesi Ocak 15, 2011 12:33 am

[center]Yeni Karakter Sistemi

Aramızdan hangimiz, Remus Lupin'in dersine girmek ya da Severus'u sinir etmek istememişizdir? Hagrid'in klubesine gidip bir şeyler içmek,onunla sohbet etmek,Lord Voldemord'a haddini bildirmek,Siriusla azkabandan kaçmak..hepimizin hayllerinde olan şeylerdi.Taki bu sisteme kadar..
HP dünyasında sevdiğiniz, hareketler, tavrını beğendiğinizi karakterler elbette vardır.Hepimiz; Onlarla karşılıklı RP yapmak, hatta o karakter olmak istemişizdir.Ve bu daha önce Türk RPG sitelerinde denenmemiş bir şey idi. Bizler bunu denemeye rpg’ye farklı boyutlar kazandırmak ve çok daha gerçekçi kılabilmek için Harry Potter karakterlerini rpg’nin eğlenceli dünyasına sokmaya karar verdik
İşte o sistem;

Yeni Karakter Sistemi Nedir?

Yeni karakter sistemimizde klasik usülden farklı olarak Harry Potter karakterleri seçme imkanı sunuyoruz.Sizler “Karakter Listemizden” uygun karakterlere bakıp birer tane seçebilirsiniz,bunun yanında eskisi gibi yeni karakterler yaratarak rpg yapmaya devam edebilirsiniz.

Yeni Karakter Almak İstiyorum ancak Eski Karakterimin Silinmesini İstemiyorum ne yapmalıyım?

Yeni karakter almak istiyor ve aynı zamanda kendi yarattığınız karakterle de devam etmek istiyorsanız öncelikli şartımız seviyenize uygun bir Harry Potter karakteri seçmek ve ikisini de idare edebilecek, ideal sıklıkta rp yaptırabilecek zamana sahip olunması.

Yeni Karakter Almak İstiyorum Eski Karakterimi Kullanmayacağım:

O halde eski karakterinizle vedalaşabilirsiniz.(Başvururken belirtiniz)

Yeni Karakter Kabulü (Öğrenci/Yetişkin karakterler)

Yeni karakterlerimiz isteyen her kişiye verilmeyecektir.Her karakterin bir statüsü gerektirdiği seviyeler olacaktır.Bununla beraber yeni bir karakter için baş vururken daha önceden rp hakkında bilginiz olması, ve statünüze uygun olmasına dikkat ediniz.

Eski karakteriniz bir öğrenci, ancak Harry Potter karakterlerinde bir yetişkini oynamak istiyorsanız;

Eski öğrenci karakteri silmek ve kişinin seviyesine bakılmak şartıyla verilmesi mümkündür.

Eski karakteriniz bir öğrenci ve Harry Potter karakterlerinde bir öğrenci rolü seçmek istiyorsanız;

Bildiğiniz gibi ders rpleri yazmak zordur.Ama ben bu iki karakteri de idare ederim zamanım bol diyorsanız, eski öğrenci hesabınız kalabilir,ancak idare edemem diyor ve yalnız bir tanesiyle ilgilenebilecek vaktiniz varsa, aynı zamanda Harry Potter karakteri istiyorsanız; Eski karakteriniz, başvurunuz kabul edildikten sonra silinecektir.İkisini de idare edebilecek olanlar başvururken belirtmelidirler Aksi halde eski hesapları başvuruları kabul edildikten sonra aynı şekilde silinecektir.

Harry Potter karakteri İstemiyorum Kendi karakterimle Devam Etmem Mümkün mü?

Evet mümkün, kendi karakterinizle eskisi gibi devam edebilirsiniz.Harry Potter karakterleri dışında karakterle devam edilemez diye bir kural yok ve bu karakterleri herkes seçmek zorunda da değil, amacımız bu karakterleri rpg ye sokarak yeni bir boyut ve daha çok eğlence yaratmak.

Eskisi Gibi Yeni Karakterler Yaratılabilir mi?

Evet yaratılabilir,bizlerde yeni karakterler yaratılmasını tavsiye ediyoruz.
HP seçimleri isteğe bağlıdır.Sadece Harry Potter karakterlerinden çok karma karakterlerinde içinde bulunduğu dünya çok daha eğlenceli olacaktır.

Tartışmalı karakterler

Tartışmalı karakterlerden kastımız,Ron Weasley-Hermonie Granger-Harry Potter gibi serinin ana karakterleridir. Bu karakterlerde aşağıda anlatmış olduğum sisteme göre seçilecektir.

Öncelikle belirtmeliyim ki BURADA BİR ANA KARAKTER MEVCUT DEĞİLDİR.
Kendi yarattığınız karakterler en az onlar kadar değerli ve aynı haklara sahiptir.
İstediğiniz kişiyle Rp yapma hakkınız vardır.

Karakterler nasıl seçilecek?

Not:Harry Potter karakteri seçmeye karar vermiş herkes bana seçeceği karakteri PM yoluyla bildirecektir.Seçimlerinizi yaparken karakter seviyenizi ve karakterin önceden alınıp alınmadığını kontrol ediniz.

Tabi ki bir karakter için birden fazla baş vuran çıkacaktır.İstediğiniz role sizden başka biri daha başvurmuşsa bu size bildirilecek ve bu kişilerden örnek, bir adet; çok uzun olmayan ancak etkili bir rp istenecek ve bununla ilgili konu açılacaktır.
Konu açıldıktan sonra bu kişiler rplerini konuya bırakacak ve değerlendirmeleri bekleyeceklerdir.
Başvurular için belirli bir süre tanınacaktır.Statünüze uygun her türlü karaktere baş vurabilirsiniz.

Başvuru ve Değerlendirmeler Bittikten sonra Üye oldum/Haberim Oldu. Harry Potter karakteri alamaz mıyım?

Tabi ki alabilirsiniz,ancak başvurmadan önce Harry Potter kişi listemizi kontrol etmenizi öneririz,kapılmamış, kendinize uygun bir karakter bulursanız başvurunuzu yapabilirsiniz.

Karakter başvuruları BAŞLAMIŞTIR
16 Ocak 2011-05 Şubat 2011 arasıdır.
Karakter listemiz eklenmiştir.

Sorularınız için lütfen PM atınız.

[center]

Yeni Karakter Sistemi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Atılan - Alınan Moderatörler, Yeni Yetkililer, Alınan - Atılan Yöneticiler!
» Not Sistemi
» Anlık RPG Sistemi
» Karakter Listesi
» Godric's Hallow RPG - Role Play Seviyeleri Yeni