Godric's Hollow RPG
Hogwarts'tan En İyi Şekilde Yararlanabilmek İçin Lütfen Üye Olunuz. (:

Saygılarımızla,

Godric's Hallow RPG Yönetimi.
Godric's Hollow RPG
Hogwarts'tan En İyi Şekilde Yararlanabilmek İçin Lütfen Üye Olunuz. (:

Saygılarımızla,

Godric's Hallow RPG Yönetimi.
Godric's Hollow RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Godric's Hollow RPG

Sihir Dünyası Artık Bir Adım Ötede...

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Julia Alexis Black

2 posters
YazarMesaj
Julia Alexis Black
2. Sınıf Slytherin Öğrencisi
2. Sınıf Slytherin Öğrencisi
Julia Alexis Black

Julia Alexis Black Empty
MesajKonu: Julia Alexis Black   Julia Alexis Black Icon_minitimeÇarş. Ara. 22, 2010 7:03 pm

Julia, annesiyle birlikte Diagon Yolu'na gitmek üzere şömineye girmeden önce ablası Hillary'yle ikiz olduklarını hayal etti. Ne korkunç bir hayaldi...

* * * * *

"Anne, ne olur yalnız gitsem sanki!" dedi Julia Alexis Black. 11 yaşındaydı ama Mrs Black ona hala sanki 5 yaşındaymış gibi davranıyordu.

"Kesinlikle olmaz Julia! Şimdi yanlışlıkla Knockturn Yolu'na falan gidersin sen!"

Julia'nın planı aslında buydu. Knockturn Yolu'na gitmek istiyordu ama yanlışlıkla değil, tamamen özgür irade ile. Ayrıca Diagon Yolu'nu da avcunun içi gibi biliyordu. Ama annesi yalnız gitmesine izin vermiyordu.

"Anne! Nereden uyduruyorsun bunları! Diagon Yolu'nu 9 yaşımdan beri ezbere biliyorum!"

"Hayır küçük hanım! Değil Diagon Yolu'nu, tüm Londra'yı bilsen bile tek başına gitmiyorsun!" diye bağırdı Mrs Black. Bu kız da amma inatçıydı. Ama sonunda pes etmişti.

"Tamam ya. Gidip birlikte kuzu kuzu alışverişimizi yapalım." dedi Julia. Nasıl olsa sizi bir şekilde atlatırım. diye düşündü sonra.

"İyi. Sen git hazırlan ben de Hillary'yi çağırayım. Hillary!"

Annesi Hillary'ye seslenirken hızla merdivenlere yöneldi. Aynı hızla merdivenleri çıkarken, birine tosladı.

"Ahh!"

Karşısındaki kişi de aynı sesi çıkrırken kafasını kaldırıp ona baktı. Hillary'yle çarpışmışlardı.

"Önüne bak, Hillary!" dedi Julia ona, sinirli bir şekilde. Öyle ya, kafası hala acıyordu. Moraracağından emindi.

"Bana çarptığına göre sen de önüne bakmıyordun!" diye karşılık verdi Hillary.

"Çekil yolumdan! Yapılacak bir sürü işim var!"

"İş mi yoksa şeytani planlar mı? Tahminim ikincisinden yana."

"Seni ilgilendirmez!"

"İlgilendirir!"

"Neresi ilgilendirirmiş?!"

Derken Mrs Black'in sesi duyuldu. "Hillary! Nerede kaldın? Sana sesleneli 10 dakika oldu!"

Hillary, ikizine sinirli bir bakış atp aşağıya inerken "Geldim, anne!" dedi.

* * *

Julia odasına geldiğinde homur hoımur homurdanıyordu. "Aman ne güzel bir gün. Daha Knockturn Yolu'na sıvışmak konusunda bir plan yapamadığım yetmezmiş gibi yarım saat Hillary'nin dırdırını çektim."

Julia hızla bugün için özel olarak aldığı siyah cüppesini giydi. Aşagıdan annesinin sesi bas bas bağırıyordu.

"DERHAL VE DERHAL BİR BÜYÜCÜ GİBİ GİYİNİYORSUN! NE CÜRETLE MUGGLE KIYAFETİ GİYERSİN! YOKSA SIRIUS BLACK GİBİ BİR KAN HAİNİ OLMAYA MI NİYETİN VAR?!"

Julia, Knockturn Yolu'na sıvışmak için bir plan yapmaktan vazgeçip aşağıdaki tartışmaya yoğunlaşmaya karar verdi. Hillary'nin sesi cevap veriyordu.

"BUNLAR EN SEVDİĞİM KIYAFETLERİM TAMAM MI?! AYRICA O BÜYÜCÜ CÜPPELERİNİN HEPSİ ÇOK TERLETİYOR! YAZ GÜNÜNDEYİZ!"

Salak kız. Annesine söyleyebilirdi, Mrs Black de ona bir serinletici tılsım yapardı. Nitekim Mrs Black de aynı şeyleri söylüyordu.

"BANA SÖYLESEYDİN! SANA BİR SERİNLETİCİ TILSIM YAPABİLİRDİM!"

Julia müdahale zamanının geldiğine karar verip aşağıya indi. Gerçi Hillary'nin k*ç*nı umursadığı yoktu ama Diagon Yolu'na gitmek istiyordu.

"Anne! Ne zaman Diagon Yolu'na gideceğiz! Çok sıkıldım ve yeni eşyalarımı almak istiyorum."

Mrs Black en sevdiği kızına gülümsedi. "Haklısın canım ama küçük hanıma laf anlatmaya çalışıyordum. Sen de istersen şömineyi açıp tozu hazır et." Hillary'ye baktı. "Üstünü değiştir.Hemen."

Hillary bir şey söylemek yerine odasına gitti ama bşr şey söylemesine de gerek yoktu. Üstünü değiştirecekti.

* * *

Mrs Black ve iki kızı şöminenin önünde toplanmıştı. Mrs Black iki kızına bir şeyler söylüyordu.

"...Yolu'na tek başınıza adım atmak yok! Anlaşıldı mı? Güzel. O halde gidebiliriz. Julia, önce sen git."

Julia şöminenin yanındaki kaseden biraz toz alıp şömineye girdi.

"Diagon Yolu!"

Julia şömineyle seyahat ederkenki o alışık duyguyu hissetti. Ayakları tekrar yere bastığında Diagon Yolu'ndaydı. Aslında 'Knockturn Yolu' demek istemişti ama son anda kendini tutmuştu.

Şömineden çıktığında önce Hillary sonra Mrs Black burada bitiverdiler. Mrs Black iki kızına hitaben sordu.

"Önce nereye gidiyoruz?"

Hillary ağzını açtı ama Julia ondan önce cevap verdi.

"Ollivander'a."

Mrs Black "Tamam" deyince ilk önce asa dükkanına uğradılar. Acaba nasıl bir asası olcaktı?
Hillary Black Bucks
İksir Profesörü | Üst Düzey Root
İksir Profesörü | Üst Düzey Root
Hillary Black Bucks

Julia Alexis Black Empty
MesajKonu: Geri: Julia Alexis Black   Julia Alexis Black Icon_minitimeÇarş. Ara. 22, 2010 11:59 pm

Betimleme Yok!!...
Renk uyumu iyi...
Uzunluk iyi sayılır.. Daha iyi olabilir...
Türkçeye hakimsin, kelimeler düzgün ve yerinde.

Şimdi sıra asa' da,

Kayın ağacı dallarından yapılmıştır, içerisinde anka teleği vardır. Esnemez ve 30 santimdir. Güçlü bür asa' dır. Ollivander yapımıdır. Tek çekirdektir (başka eşi bulunmaz).

Karanlığın Uğultusu.

Julia Alexis Black H825yc7

Julia Alexis Black
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Julia Alexis Black
» Narcissa Black Malfoy
» Julia Alexis Black
» Julia Alexis Black
» Nate Black