Godric's Hollow RPG
Hogwarts'tan En İyi Şekilde Yararlanabilmek İçin Lütfen Üye Olunuz. (:

Saygılarımızla,

Godric's Hallow RPG Yönetimi.
Godric's Hollow RPG
Hogwarts'tan En İyi Şekilde Yararlanabilmek İçin Lütfen Üye Olunuz. (:

Saygılarımızla,

Godric's Hallow RPG Yönetimi.
Godric's Hollow RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Godric's Hollow RPG

Sihir Dünyası Artık Bir Adım Ötede...

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bir Arkadaş ..

5 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Claire Avery Bucks
Yeni Karaktere Geçildi
Yeni Karaktere Geçildi
Claire Avery Bucks

Bir Arkadaş .. - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Bir Arkadaş ..   Bir Arkadaş .. - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ara. 30, 2010 9:23 pm

Kapı çalıp, Orlando içeri girdiğinde herkes tırsmıştı. Claire'de öyle. Fakat, Orlando içeri girip üstü başı çamurlu bir şekilde yanlarına gelince herkes bunun çok komik olduğunu düşünüp güldü. Claire daha önce babasını o halde görmemişti. Ama Orlando daha da sinirlenmiş gibiydi. Claire'in bir şey söylemesi lazımdı ama ne ?

Orlando büyük ihtimalle bu işlerden Claire'i sorumlu tutacaktı. Her zamanki gibi. Tam Claire ağzını açıp bir şey söyleyecekti ki, Hillary konuşmaya başlayıp, Claire'i bir nevi kurtardı..
Hillary Black Bucks
İksir Profesörü | Üst Düzey Root
Hillary Black Bucks

MesajKonu: Geri: Bir Arkadaş ..   Bir Arkadaş .. - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ara. 30, 2010 10:05 pm

Hillary hala biraz gülümsüyor fakat olanlar ve olacaklar aklına geldikçe tırsmadan edemiyordu. Sonra Julia yerine oturdu ardından Lameria oturdu. Claire konuşacak gibi ağzını açınca Hillary hemen lafa atladı.

''Imm, canım sen üstünü değiştirsene...''

Eğer Claire konuşsaydı belki olmadık şeyler söyleyip gergin ortamı daha da gerebilirdi diye düşündü. Ve düşündüğü şeylerde genelde haklı çıkardı. Birazda kızları onu dinleselerdi bu konuda, hiç başlarına bir şey gelmeyecekti ama... Hillary neredeyse bu duruma alıştı diyebilirdi.
Lameria Potter
Yeni Karaktere Geçildi
Yeni Karaktere Geçildi
Lameria Potter

MesajKonu: Geri: Bir Arkadaş ..   Bir Arkadaş .. - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Ara. 30, 2010 10:15 pm

Lameria hala kendisine ne olduğunu hatırlamaya çalıştığından durumun ciddiyetinden haberdar değildi. Karşısında üstü başı çamur içindeki Sihirsel Yaptırım Dairesi Başkanı ve karısı yani İksir öğretmeni karşısında duruyordu. Onlarsa buraya illegal bir amaç için yani sihir pratiği için toplanmışlardı.

Artık yapboz parçaları yerine oturuyordu. Şuan bu durumda bulunmalarının nedeni Julia'nın Serpensortia büyüsüydü ve Sihirsel Yaptırım Dairesi Başkanı'na şikayet edip öcünü almak istiyordu. Fakat Claire'de Alohomora büyüsünü uygulamıştı. Julia'ya haddini bildirmek için Claire'ninde başını yakamazdı çünkü buna değmezdi. O bir şeyler söyleyecekken Julia konuşmaya başladı....
Orlando Bucks
Sihirsel Yaptırım Dairesi Başkanı
Orlando Bucks

MesajKonu: Geri: Bir Arkadaş ..   Bir Arkadaş .. - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma Ara. 31, 2010 1:56 am

Orlando karşısında ilk önce Hillary'i gördü sonra kendine gülen çocuklara baktı.
Sonra gözü köşede oturan çocuğa takıldı.O anda.

''Imm, canım sen üstünü değiştirsene...''

Dedi Hillary.Orlando tekrar ona bakarak.

Tamam ben üstümü değiştirip geliyorum.Ama kimse yerinden kıpırdamicak hele sen çocuk sakın ayağa kalkıyım falan deme gelince biri bana burada ne olduğunu anlatacak.

Dedi.Sonra yukarı üzerini değiştirmeye çıktı.
Hillary Black Bucks
Hillary Black Bucks

MesajKonu: Geri: Bir Arkadaş ..   Bir Arkadaş .. - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 01, 2011 1:14 am

Hillary Orlando merdivenlerden çıkarken ona bakarak alt dudağını ıssırdı... Ne olacaktı şimdi? Ne diyebilirdi... Bir yalan, yalan, yalan... Çocuklara döndü ve

''Ceza yemek istemiyorsanız hemen bir yalan bulun... Hemen''

Sesi itana ile kısık çıkıyordu... Orlandonun duyabilmesi olanak bile değildi... Şimdi ise salonda volta atıyor, bir yandan da düşünüyordu.. Çocuklardan gelen abuk subuk fikirleri onaylamıyor daha başka şeyler üretmeleri için talimat veriyordu...

Biraz daha geçti, sonra karşı duvara baktı... Evet... Aklına bir fikir gelmişti, iyi bir fikir olmasada idare eder diye düşünüyordu... O sırada Orlando aşağıya indi. Tam Orlando ağzını açmıştı ki Hillary lafı ağzına tıkayıp baştan aşağıya yalanlarla dolu olan açıklamasını yaptı..

''Canım şey, ben ev cinlerine bağırıyordum... Hiç iş yapmasını bilmiyorlar...''

Yine kızarmıştı, yalan söylemeyi hiç beceremezdi. Ayrıca o ev cinlerine hiç kötü davranmazdı ve asla kötü söz söylemezdi... Bu da daha sonradan geldi aklına... Kendisine lanet ediyordu...
Orlando Bucks
Orlando Bucks

MesajKonu: Geri: Bir Arkadaş ..   Bir Arkadaş .. - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 01, 2011 7:43 pm

Orlando yukarı da sinirli şekilde eşfomanını ve tişörtünü giydi.
Sonra elini yüzünü yıkadı,kirli cübbesini çamaşır sepetine attı ve aşağı indi.
Aşağı da Hillary düşünceli şekilde duruyordu.Çocuklarda annelerinin yanına saklanmışlardı.
Orlando tam ağzını açacaktı.

''Canım şey, ben ev cinlerine bağırıyordum... Hiç iş yapmasını bilmiyorlar...''

Dedi Hillary.Orlando bir an gülümsedi.

Bunun yalan olduğunu anlamam için zihinfendar olmama gerek yok.

Diye düşündü.Sonra gülümseyerek

Ben sana niye bağırdın diye sormadımki canım bu çocuğun burada ne işi var diye sordum.

Dedi yerdeki çocuğu göstererek ve ekledi

Demekki bağırmanın altında da bir neden yatıyormuş şimdi iki soruma da cevap ver.
1 bu çocuk kim ve burada ne işi var?2 niye bağırıyordun.
Yalan söylersen anlıyabileceğimi biliyorsun canım.
O yüzden ya doğruyu anlat yada ben senden zorla doğruyu öğreniyim.
Hillary Black Bucks
Hillary Black Bucks

MesajKonu: Geri: Bir Arkadaş ..   Bir Arkadaş .. - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 01, 2011 10:27 pm

Hillary öylece bakakalmıştı yüzüne. Ne söylese bilemiyordu, şimdi yalan söylemekiçin bir kez daha düşündü ama yine bir yalan bulamadı. Orlando da alacaklı gibi tepesine dikilmiş yanıt bekliyordu, o da ayağa kalktı ve konuştu, daha doğrusu konuşmaya çalıştı

''Ş-şey canım, hım şey, ya sen bir otursana''

Orlandoyu kolundan çekti kanepeye oturttu. Sonra hala soran gözlerle bakan Orlando' ya

''Bu Lameria, Clairenin arkadaşı... Ders çalışmak için gelmiş. Ayrıca ben ev cinlerine bağırıyordum...''

Öyle sıcak basmıştı ki Hillary' ye ekvator' un ortasında durduğunu düşündü... İnanmış mıydı acaba ikinci söylediğine...''
Orlando Bucks
Orlando Bucks

MesajKonu: Geri: Bir Arkadaş ..   Bir Arkadaş .. - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 01, 2011 10:34 pm

Orlando şimdi sinirlenmeye başlamıştı.

Erkek bir arkadaş?
Ve canım yalan söylemeye devam edersen zorla öğrencem.

Dedi Orlando sinirli bir şekilde.Bir yandan da çocuğu inceliyordu.
Hillary Black Bucks
Hillary Black Bucks

MesajKonu: Geri: Bir Arkadaş ..   Bir Arkadaş .. - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 01, 2011 11:04 pm

Hillary sinirlendiğini anladı ama nasıl söyleyebilirdi ki çocuklar birbirine kızmış büyü yapmışlar diye. Zaten küçük yaşta büyücülüğün kısıtlanması kararnamesine karşı gelmişlerdi. Ceza alabilirlerdi ve Orlando bunları öğrenirse hiç hoş şeyler olmazdı. Hillary gülümsedi ve yanına oturup elinden tuttu

''Canım gerçekten bak. Ayrıca erkekse ne olmuş ki? Arkadaş sonuçta...''

Orlandoyu sakinleştirmeye çalışıyordu. Orlando bişey söylemeden yine lafı aldı

''Ah sen açsındır değil mi? Bir şeyler hazırlayayım...''
Orlando Bucks
Orlando Bucks

MesajKonu: Geri: Bir Arkadaş ..   Bir Arkadaş .. - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 01, 2011 11:12 pm

Orlando birşeyler hazırlamaya gitmeye çalışan Hillary'i kolundan tuttu.

Bana yalan söylememeni söylemiştim canım

Dedi.Ve direk gözlerinin içine baktı.Bir süre orada gerçeği aradı.
Sonunda bulunca Hillary'i bıraktı.Orlando'nun Hillary'i bırakmasıyla tam düşerken,Orlando yine tuttu.
Zihinefend karşı tarafa acı verebiliyordu.Orlando da Hillary'nin gizlemeye çalıştığı anıları bulmaya çalışırken biraz acı çektirmişti.O acıyla da Hillary bayılmıştı.
Sonra Orlando asasını salladı ve Hillary uyandı.
Hillary Black Bucks
Hillary Black Bucks

MesajKonu: Geri: Bir Arkadaş ..   Bir Arkadaş .. - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 01, 2011 11:22 pm

Hillary Onun zihnifendar olduğunu tamamen unutmuştu. Ve şimdi gerçeği öğrenmişti, ağırca doğruldu. Canı müthiş yanmıştı ama bunun için tartışmayacaktı. Şimdi ne yapacaktı kestiremiyordu... Aslında bakanlıkta çalıştığı için onları cezadan kurtarabilirdi ama... Ama işte... Bunu Orlando yapar mıydı sorun oradaydı. Orlandonun yatırdığı kanepeden bacaklarını aşağıya attı ve ayağa kalkmaya çalıştı. Kalktı ama çok güç ayakta duruyordu. Sonra da yine Orlandoya dönerek

''Lütfen sinirlerine hakim ol. Lütfen...'' dedi. Zor konuşmuştu.
Orlando Bucks
Orlando Bucks

MesajKonu: Geri: Bir Arkadaş ..   Bir Arkadaş .. - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 01, 2011 11:29 pm

Orlando ayağa kalkan Hillary'e bakmadan

Şu çocuğu yollayın evine kızlarda yatağa ve bu olay burada kapanacak.
Ve tebrikler julia iyi yılanmış.Sende yetenek var bir ara yanıma gel gelecek mesleğin üzerine konuşalım.Şimdi marş marş yataklara.Bu konuyu da kimseye açmak yok.

Dedi.Sonra Hillary'e bakarak

Sen hariç canım bana yalan söyledin ve sonuçlarına katlanacaksın.

Dedi Orlando.
Hillary Black Bucks
Hillary Black Bucks

MesajKonu: Geri: Bir Arkadaş ..   Bir Arkadaş .. - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ocak 01, 2011 11:43 pm

Hillary şaşkınlıkla yüzüne bakmaya devam etti. Zaten acıyordu her tarafı bir de ceza mı verecekti? Özellikle de Hillary' ye... Komikti doğrusu, Orlando çok iyi biliyordu Hillary' nin sinirlenince neye dönüştüğünü. Ve sinirlenmeye başlamıştı. Onu çocuk mu sanıyordu? Böyle bir şeye izin vermeyecekti.

''Kendine gel Orlando.'' diye çıkıştı sesini sertleştirerek.
Orlando Bucks
Orlando Bucks

MesajKonu: Geri: Bir Arkadaş ..   Bir Arkadaş .. - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ocak 02, 2011 12:05 am

Orlando,Hillary'nin sözü üzerine asasını Hillary'e doğru sallayarak

Accio asa

Dedi ve Hillary'nin asası eline geldi.Asayı eline alıp şöyle bir baktı sonra kemiğe dönüştürdü.

Bu heralde aklını başına getirirde bir daha bana yalan söylememeyi öğrenirsin.

Dedi.kemiği cebine koydu.Kızlarında asalarını da alıp aşağı indi tekrardan.

Asa kullanmayı öğrenene kadar bu evde ben dışında kimseye asa yok.
Senin asanı da 2 günlük aldım canım.

Dedi Orlando,Hillary'e bakarak.Sonra ordaki koltuğa oturdu.
Hillary Black Bucks
Hillary Black Bucks

MesajKonu: Geri: Bir Arkadaş ..   Bir Arkadaş .. - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ocak 02, 2011 12:22 am

Hillary Orlandonun yüzüne baktı. Çok sinirlenmişti, hemen odaya çıkıp bir cübbe giydi öyle sinirli ve hızlı davranıyordu ki. Asası yoktu ve Orlandoya tek kelime etmemişti. Etmeyecekti... Asa umurunda değildi. Hızla merdivenlerden indi, oturan Orlandoya aldırmadan sokak kapısını açtı. Nereye gideceğini bilmiyordu ama dışarı çıkmak iyi gelecekti sinirlerine. Belki de arkadaşlarından birisine gidebilirdi...

Sonra sokak kapısını açtı ve dışarıya bir adım attı.

Bir Arkadaş ..
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2