Godric's Hollow RPG
Hogwarts'tan En İyi Şekilde Yararlanabilmek İçin Lütfen Üye Olunuz. (:

Saygılarımızla,

Godric's Hallow RPG Yönetimi.

Godric's Hollow RPG

Sihir Dünyası Artık Bir Adım Ötede...

AnasayfaKapıTakvimSSSAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Melinda Elina Caine

YazarMesaj
Melinda Elina Caine
2 . Sınıf Ravenclaw Öğrencisi
 2 . Sınıf Ravenclaw Öğrencisi

MesajKonu: Melinda Elina Caine   Salı Ocak 25, 2011 5:56 pm

Artık bütün okul eşyalarım hazırdı. Tek bir işim kalmıştı yalnızca. Eşyalarımı bavuluma koymak.
"Anne! Büyük bavulu bulamıyorum. Yardım eder misin?"
"Odanda değil mi?"
"Zaten odamda arıyorum ama yook!"
"Tamam tatlım geliyorum!"

"Annem gelene kadar kıyafetleri düzene sokayım." dedim kendi kendime. Evet, pantolonlar bir yana, kazaklar ve t-shirtler diğer yana... O sırada annem odama gelmişti. Faciaya dönmüş dolaplarımı karıştırdı ve tabi ki bavulu buldu.
"Odanda olmadığından emindin değil mi hayatım?" dedi gülerek.
"Ama, ama... Ben bakmıştım."
"Ahh... Hep öyle değil mi zaten? Odanı toplasan bunlar olmaz. Aradığını çabucak bulursun."
*Ahh! Yine aynı nasihatlar. Odanı toplarsan kolayca bulursun aradığını. Bir kıza yakışacak bir odaya sahip değilsin. Kız dediğin biraz toplu olur. Vesaire vesaire...*
"Öyle..." diyerek kaçmakta buldum çözümü.

Bavulu açtım tam içine kıyafetlerimi yerleştirecekken annem elimden kapıverdi hepsini.
"En azından bunların düzenli olması gerekir." dedi sitemle.
Bavulumu onun hazırlaması işime gelmedi değildi hani. Bu arada en yakın arkadaşlarımla vedalaşmaya gitsem iyi olurdu.

"Anne, ben Andrew ve Sydney'in yanına gidiyorum. Vedalaşmalıyım yarın hiç vaktim olmayacak."
"Tamam, tatlım ama sakın gecikme."
"Peki..."
Hızla merdivenlerden aşağı indim ve yine annemin sesiyle hızımı kestim.
"Yemek saatinde evde ol!"
"Tamam annee!"

Onahtarlarımı aldım ve dışarı çıktım.
"Ohh... Temiz hava..."
Gerçekten hava çok güzeldi o gün. Sapsarı güneş güzel gülümsemesini saçıyordu etrafa. Kuşlar cıvıl cıvıl mutluluk şarkısını söylüyordu. İlk önce Andrew'ın evine doğru yürüdüm.

Bay Twist bizim yan komşumuzdur. Her zamanki gibi bahçesinde oturmuş etrafı izliyordu elinde çay fincanıyla.
"Merhaba Bay Twist! Hava ne kadar güzel değil mi?"
"Evet, Elina. Harika..."
"İyi günler efendim."
O da iyi günler dercesine bir gülümseme fırlattı bana.

Bizden iki ev ötede olan Andrew'ın evine varmıştım. Haylaz Tolkine de sanki beni bekliyormuş gibi üzerime atlamıştı. Tüylerini karıştırdım ve kapıya doğru yöneldim.
Tık tık*
İnce bir ses "Kim o?" dedi. Bu Bayan Keirl olmalıydı.
"Benim Bayan Keirl, Elina!"
Kapı yavaşça açıldı. Evet, doğru tahmindi. Bayan Keirl'dı kapının arkasındaki.
"Hoşgeldin tatlım." her zaman ki parlak gülümsemesiyle.
"Hoşbulduk. Acaba Andrew evde mi?"
"Evet tatlım. Bir saniye ben çağırayım."
Kapının arkasından ayrıldı ve merdivenlere doğru yöneldi.
"Andrew!"
"Efendim anne?"
"Elina! Seni çağırmaya gelmiş!"
"Geliyorum!"
Hep olduğu gibi Andrew beni hiç bekletmeden gelmişti kapıya.

"Merhaba Elina. Nasılsın?"
"İyiyim. Gelsene dışarıya biraz gezelim."
"Tamam. Hırkamı alıp hemen geliyorum."

...

"Elina neden hiç konuşmuyorsun? Hadi çıkar ağzındaki baklayı."
Hep bir şeyim olduğunda anlardı Andrew. Yine nlamıştı. Aylarca görmeyecektim en yakın arkadaşlarımı. Üzgündüm...
"Sydney'i de çağıralım. Sonra ikinize de söyleyeceğim." dedim buruk bir sesle.
"Pekala... Nasıl istersen?"
Israr etmemişti. Çünkü tanıyordu beni. Eğer istemezsem söylemeyeceğimi biliyordu.

Hiç konuşmadan varmıştık sydney'in evine.
Tık tık tık*
Kapı tereddütsüzce açılmıştı. Ve açan Sydney'di.
"Aa... Merhaba. Nasılsınız?" şaşırmıştı bizi gördüğüne. Şaşırmakta da haklıydı. Neredeyse bir haftadır dışarı çıkmıyorduk birlikte. Ben kitaplarımın yanında, Andrew'sa bilgisayarının başında...
"Hey özlettin kendini." dedi Andrew heyecanla.
"Sanki sadece özleten benmişim gibi konuşma Andrew!" dedi sitemle Sydney.
"Gelsene biraz konuşalım." dedim kısa ve öz.
"Peki, bir dakika..."
"Anne ben dışarıdayım!"

...

Dışarıda yürüyorduk öylece. Düşünüyordum nasıl söyleyeceğimi. Eminim mutlu olurlardı benim adıma ama üzülürdüler de... Ayrı kaldığımız zamanlar olurdu ama hiç bu kadar fazla olmayacaktı çünkü.

"Elina'nın nesi var?" dedi Sydney Andrew'a kısık bir sesle.
Bilmem dercesine ellerini iki yana açtı Andrew.
"Hadi ama hani söyleyecektin Sydney gelince?" artık dayanamamıştı Andrew.
"Tamam. Söyleyeceğim. Ama lütfen üzülmeyin."
"Sen bir söyle de üzülüp üzülmeyeceğimize biz karar verelim." dedi Sydney sinirle.
"Şey... Hani ben Hogwarts'a başvuruda bulunmuştum ya."
"Evet. Hatta biz de bulunmuştuk." dedi Andrew. Duraksadım. Çünkü bana bunu hiç söylememişlerdi. Dolayısıyla şaşırmıştım.
"İşte o kabul edildi. Ve yarın Hogwarts'a gidiyorum. Ama tatillerde geri döneceğim yani hep ayrı kalıcaz diye bir şey yok lütfen üzülmeyin." demeye kalmadan;
"Ne harika demek birlikte gidiyoruz!" dedi Sydney heyecanla. Ben daha açıklamamı sürdürüyordum ta ki Sydney'in bu lafını duyana kadar. Yine duraksadım. *Acaba yanlış mı duymuştum? Gerçekten Sydney birlikte gidiyoruz gibi bir şey mi söylemişti yoksa ben mi duymak istediğimi duymuştum?*
"Efendim? Anlamadım?"
"Doğru duydun Elina. Biz de Hogwarts'a kabul edildik." dedi Andrew ve elini omzuma koydu.
*Evet, yanlış duymamışım. Beni tek endişelendiren şey de kaybolmuştu artık. Mutluluğum giderek artmıştı. En iyi dostlarımla Hogwarts?! Gerçekten mükemmel olacaktı.*
İkisinin de boynuna atladım. Çok mutluydum. Tabii onlar da. Birden Sydney;
"Bekle bizi Hogwarts biz geliyoruz!" diye haykırdı.

...

Hava yavaş yavaş kararıyordu ve yemek saati epey yaklaşmıştı.
"Neyse, benim gitmem lazım. Yarın erkenden görüşeceğiz zaten."
Birlikte gidecektik istasyona. Yine birbirimizi yalnız bırakmayacaktık. Yavaş yavaş eve doğru yürüdüm Andrew'la birlikte, zaten yolumuzun üstüydü onun evi.

...

Eve geldiğimde direk odama çıkmıştım. Annem bütün okul kıyafetlerimi ütülemiş ve katlamıştı. Bana sadece onları sırt çantama koymak kalmıştı. Dikkatlice sırt çantama koydum. Ütüsünün bozulmasını istemezdim. Birkaç dakika sonra annem yemek için seslendi.

Yemek masasına oturdum ve sabırsızlıkla konuşmaya başladım.
"Anne, baba. Biliyor musunuz? Andrew ve Sydney de Hogwarts'a geliyormuş."
"Ahh ne kadar güzel bir haber bu tatlım. Demek yalnız kalmayacaksın."
Babam konuya dahil olmamıştı. Gözü sadece televizyondaki haberdeydi.

Yemeğimi yedikten sonra hemen odama çıktım. Sabırsızlanıyordum, bir an önce sabah olmasını istiyordum. Yatağıma uzandım. Yine hayallere dalmıştım. *Ben, Andrew ve Sydney ortak salonda. Vaov! Hayali bile müthiş!*
Hayaller kurarken uyuyakalmışım.

...

Sabah olmuştu. Heyecandan uyuyamadığım gibi sabah da çok erken kalkmıştım. Erkenden üstümü giyinip Scamp'i kutusuna koymuştum. Temiz hava almaya ihtiyacım vardı. Dışarı çıktım. Hava dünden bile güzeldi. Kuşlar daha bir güzel cıvıldıyordu. Sanki gitmemin şerefine bana eşlik ediyorlardı. Güneş güzel bir yolculuğu müjdelercesine bana göz kırpıyordu.

Artık ayrılık vakti gelmiş çatmıştı. Beni ve diğerlerini babam bırakacaktı istasyona. Annem ağlamaklıydı. Sıkıca sarıldım ona ve bıraktığımda gözlerimde belirginleşen yaşlar birer birer düşmüştü yere çaresizce. Hiçbir şey diyememiştim anneme sadece iki kelime dökülebilmişti ağzımdan "Seni seviyorum..."

...

İstasyona varmıştık. Orada babamla da vedalaştım. Babam yine gereken talimatları vermişti. Dokuz ve on numaralı peronların arasındaki duvardan geçecektik.

İşe yaramıştı. Babamın verdiği talimatları aynen uygulamıştık ve dokuz üç çeyrek numaralı peronun tam karşısındaydık. Bavullarımızı görevliye verdik ve ikinci kopmartımanda yerimizi aldık.

Hogwarts'a varana kadar orada yapacaklarımızı planladık sadece. Hayali bile güzel ve heyecan vericiydi.

...

Yolun sonu... Hogwarts'taydık artık. Hayalimi süsleyen okul tam karşımdaydı. Her adımımı heyecanla atıyordum ona karşı. Güzel bir dönem olacaktı inanıyorum.
Lily Luna Potter
*Muggle* Seçmen Şapka'ya, Bir Mesleğe, Ya Da Bir Irka Başvurunuz!

MesajKonu: Geri: Melinda Elina Caine   Paz Ekim 14, 2012 10:11 pm

süper

Melinda Elina Caine
1 sayfadaki 1 sayfası