Godric's Hollow RPG
Hogwarts'tan En İyi Şekilde Yararlanabilmek İçin Lütfen Üye Olunuz. (:

Saygılarımızla,

Godric's Hallow RPG Yönetimi.
Godric's Hollow RPG
Hogwarts'tan En İyi Şekilde Yararlanabilmek İçin Lütfen Üye Olunuz. (:

Saygılarımızla,

Godric's Hallow RPG Yönetimi.
Godric's Hollow RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Godric's Hollow RPG

Sihir Dünyası Artık Bir Adım Ötede...

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

1. Sınıflar 1.Ders

YazarMesaj
Chris Joshua Potter
Biçim Değiştirme Profesörü
 Biçim Değiştirme Profesörü
Chris Joshua Potter

1. Sınıflar 1.Ders Empty
MesajKonu: 1. Sınıflar 1.Ders   1. Sınıflar 1.Ders Icon_minitimePaz Ocak 16, 2011 2:55 pm

1.SINFLAR 1.DERS
Yer: Biçim Değiştirme Dersliği

Zaman: Öğleden Sonra

Ders Saati: 90 dakika

Ders Konusu: İğne-Kibrit Dönüşümleri (Cansız Varlıkların Birbirlerine Dönüşümleri-Adım 1)

Chris, sabah erkenden kalkarak, yatağının kenarındaki pencereyi açtı ve bir süre dışarıyı izlemeye koyuldu. Hava bulutluydu ama insanın içinde bir mutluluk ışığının doğmasına neden olmaktaydı. Uykusu iyice açıldıktan sonra ilk dersine hazırlanmaya koyuldu.

Üzerine beyaz bir polo gömlek geçirdi. Onun üzerine de siyah, sade bir kravat taktı ve siyah pelerinini giydi. Altına da siyah pantolonunu giymişti. İlk gün olduğu için biraz resmi şeyler giymeyi tercih etmişti. Bir süre kendi halinde oyalandı.

Son bir kez daha ders notlarını gözden geçirdi ve Büyük Salon'a indi. Öğretmenler masası henüz boştu. Bazı öğrenciler ise erkenden harika yiyeceklerle dolu masalara oturmuşlardı.

Chris, çabucak gidip yemeğini yedi ve 4 uzun bina masasının arasından hızlı adımlarla geçerek Büyük Salon'dan çıktı ve taş merdivenlere yöneldi.

İkinci Kat'a geldiğinde sağa döndü ve duvarları tuhaf tuhaf resimlerle dolu boş koridordan geçerek sınıfa girdi.

Öğrenciler çok heyecanlı görünüyorlardı. Chris, kendisinin de ilk Biçim Değiştirme dersini hatırladı ve içten içe kendine gülümsedi.

"Merhaba, sevgili arkadaşlar! Ben, Biçim Değiştirme Profesörü'nüz Chris Joshua Potter. Daha samimi bir ortam oluşması için bana ismimle hitap edebilirsiniz."

Öğrenciler daha sakin görünüyordu ve Chris bunu görerek devam etti:

"Bugün, burada, bu vakitte bulunmanızın sebebi; çok karmaşık ve zorlayıcı bir dersin öğrenimine başlamak. Ama sakın korkmayın, göstereceğiniz başarıları şimdiden görüyor ve sizlere güveniyorum."

"Şimdi, ilk dersimizde-ellerini şıklattı ve her öğrencinin önünde birer toplu iğne göründü.- önünüzdeki toplu iğneleri çok basit bir hamle ile kibrite çevirmeyi öğreneceksiniz. Bunu yapmak için önce işin kuramını öğrenmeniz lazım. Kitaplarınızı açarak oradaki notları okuyun ve parşömenlerinize yazın. Sonra birlikte deneyeceğiz." dedi.

Çocuklar, hemen parşömenlere sarıldılar ve bir süre not tuttuktan sonra büyüyü denemeye başladılar. Bazıları daha ilk denemelerinde başarılı olurlarken bazıları ise yarım yamalak da olsa bir şeyler başarmaya çabalıyordu.

"Evet, arkadaşlar, ilk denemeniz için hiç kötü değilsiniz, hatta çok iyisiniz. Tebrikler." dedi ve yavaşça, büyük, geniş, cıvıl cıvıl olan derslikten dışarıya çıktı.

ÖDEV:
Bugün öğrendikleriniz ile ilgili araştırmalar yaptığınızı anlatan en az 2 satırlık bir RP yazınız.
Animagus Nedir? Araştırınız.

Bu ödevler en geç 21 Ocak 2011 Cuma günü, saat 00.00'a kadar bana P.M ile iletilecektir. Ders RP'sine katılıp ödevi göndermeyen öğrencilerin binalarından 10 puan silinecektir.

Hepinize Başarılar!

1. Sınıflar 1.Ders
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» II. Sınıflar İçin Ders Programı ve Ders Kayıtları
» I. Sınıflar İçin Ders Programı ve Ders Kayıtları
» 2. Sınıflar 1.Ders
»  1. Sınıflar 1. Ders
» 2. sınıflar 1. ders