Godric's Hollow RPG
Hogwarts'tan En İyi Şekilde Yararlanabilmek İçin Lütfen Üye Olunuz. (:

Saygılarımızla,

Godric's Hallow RPG Yönetimi.

Godric's Hollow RPG

Sihir Dünyası Artık Bir Adım Ötede...

AnasayfaKapıTakvimSSSAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Dersten bir anı

YazarMesaj
Fleur Delacour
1. Sınıf Ravenclaw Öğrencisi

MesajKonu: Dersten bir anı   Ptsi Ara. 27, 2010 2:44 pm

Sabahın ilk ışıklarıyla Liz yatağından karlktı ve pencereye doğru yol aldı.Perdeyi açtı ve dışarıya bakmaya başladı.Hava kara bulutlarla kaplıydı.Liz'in neşesi kaçmıştı.Sallana sallana dolabını açtı,kıyafetlerini yatağının üzerine koydu.Yeşil eteğini giydi.Daha sonra beyaz gömleğini onun üstüne yeşil kıravatını taktı ve onun üstüne de siyah içi yeşil olan pelerinini giydi.Hala uykusu vardı.Uyumak istiyordu ama günün ilk dersine de geç kalmak istemiyordu.Kitabını aldı ve Büyük Salon'a indi.Büyük Salon'da binasının yanına gitti ve masanın en başına oturdu.Masa öyle güzel şeyler ile doluydu hepsinden yemek istiyordu ama yiyemezdi.Çünkü ; annesine söz vermişti '' sağlıklı beslenecekti.Kahvaltısını etti ve ikinci kata koştura koştura çıktı.
İkinci katın başında Liz'in burnuna güzel kokular geliyordu.İçine çekti kokuyu.Kokunun ne olduğunu analaması çok uzun sürmedi.Bu papatya ve menekşe özlü bir iksirin kokusuydu.Liz sınıfa doğru ilerlerken diğer sınıflara göre daha iyi koktuğunu düşündü.Sınıftan içeri girdi ve önlerden bir sıraya oturmayı düşündü.Ön sıralara doğru yürüdü ve bir baktı ki ön doluydu.Hemen bir tanesini boşalttı ve kendi oturdu.Şimdi herkez Profössör'ü bekliyorlardı ki arkadan bir ses duyuldu:

"Merhaba, sevgili arkadaşlar! Ben, Biçim Değiştirme Profesörü'nüz Chris Joshua Potter. Daha samimi bir ortam oluşması için bana ismimle hitap edebilirsiniz."

Bu ilginçti diğer profesörlere nazaran daha samimi ve daha içtendi.Liz böyle düşünmüyordu.Kısık sesle :

- İsmiyle hitap etmekmiş.Hahah hatırlatında bir ara güleyim dedi Liz.Yanındaki bir Hufflepuff'lu öğrenci:

- Şişşşt ! Şuna baksana ne kadarda sevimli.Ayrıca bizimle samimi olmaya çalışıyor.Duyduğuma göre yeni gelmiş dedi.Liz bunu aldırmayarak kitabına bakmaya başladı.O sırada Prof.Potter:

- "Şimdi, ilk dersimizde-ellerini şıklattı ve her öğrencinin önünde birer toplu iğne göründü.- önünüzdeki toplu iğneleri çok basit bir hamle ile kibrite çevirmeyi öğreneceksiniz. Bunu yapmak için önce işin kuramını öğrenmeniz lazım. Kitaplarınızı açarak oradaki notları okuyun ve parşömenlerinize yazın. Sonra birlikte deneyeceğiz.'' dedi.

Herkez parşomenlerini eline aldı ve yazmaya başladılar.Liz ise daha önce davranıp parşomenini eline aldı ve yazmaya başladı.Bunun saçma olduğunu düşünüyordu.Çünkü;hemen büyü yapmak istiyordu.

Kitabını açtı ve büyü bulmaya çalıştı.Biraz zor bulmuştu ama sonuçta bulmuştu.Hemen bunu denemeye başladı.İlk yapışında becerememişti ama Prof.Potter yanına gidip ona nasıl yapacağını gösterdi.Rose Prof. Potter'ı iyice dinledikten sonra kendisi denedi.Bu sefer başarmıştı.Yanındaki 'Hufflepuff'lı Liza'e baka kalmıştı.Liz:

- Şaşırdın mı ezik ? dedi ve gülmeye başladı.Prof. Potter hemen müdahale etti ve Liza'e

- Lİza, lütfen beni zor durumda bırakıyorsun.Eğer hala devam edersen binandan 15 puan kırarım demişti.Rose kafasıyla onaylamıştı ama aslında ona sinir olmuştu.Hemde baya sinir olmuştu.Çünkü;onu puanla tehtit etmişti.Ders bitiminde Prof.Potter bir ödev vermişti.Rose bunun kolay olduğunu düşünüyordu ama bunu ödev yaparken anlayacaktı.Kitaplarını topladı ve teleşla İksir sınıfına gitmek için yola koyuldu.
Albus Dumbledore
Hogwarts Müdürü | Baş Root

MesajKonu: Geri: Dersten bir anı   Ptsi Ara. 27, 2010 7:41 pm

Uzunluk yeteri kadar olmasa da yine de fena değil. Fakat betimleme çok çok az az var. Ayrıca sürekli gözüme imla hataları çarptı, özellikle noktadan sonra bir boşluk bırakmaman okumamı zorlaştırdı. Renklendirme yapmadın, RP kurallarını gözden geçir. Ayrıca biraz sıkıcı geldi, yani kurgu sadeydi. Mekan & Zaman, Kurgu, Kişiler belirtimi yapmadın. Lütfen "Prof." gibi kısaltmalar yapma. Ve anlamıyorum, Gryffindor'dan bir öğrenci başka binalardan öğrencilere "ezik" gibi yakıştırmalar söylüyor. Slytherin'e mi geçeceksin ne?! Ve son olarak umuyorum ki bu Role Play, Biçim Değiştirme dersi Role Play'in ile aynı olmaz. Eğer öyle olursa ikisinden biri iptal olur.

RP Seviyesi ~ Rastgele.

"Minerva McGonagall I love you Albus Dumbledore"

A.P.W.B.D

Spoiler:

http://godricshollow-rpg.yetkin-forum.com
Fleur Delacour

MesajKonu: Geri: Dersten bir anı   Salı Ara. 28, 2010 8:15 pm

Yer: Hogwart'ın yakınlarındaki bir park Very Happy
Zaman: 28 Aralık ayı
Kişiler: Liz ve Servetola
Kurgu: St. Mungo'dan sonra yaşadıkları ve hayatının dönüm noktası

Liz'in St. Mungo'da işi bittikten sonra dışarda biraz yürümeye çıktı.Dışarısı soğuk ve kar yağıyordu.Liz bir daha içeriye girmeye üşendiği için yukarıya çıkıp montunu almadan yürümeye başladı.Yürüdü yürüdü...
Birden koşmaya ve ağlamaya başladığını gördü.Durmak istiyordu ama ayakları koşuyordu.15 dakika koştuktan sonra durdu,derin bir neves aldı ve yavaş yavaş karşısında duran banka doğru yürüdü. Yanlızdı ve üşüyordu.Gözünün önününde film şeridi gibi geçti hayatı.Onun bu kadar duygusal yapan neydi ? Neden bu kadar yanlızdı ? Neden hayatını sırf işine adamıştı ? bunları düşünürken yine ağladığını farketti.İki dakika donup kaldıktan sonra gülemeye başladı.İlk defa bu kadar güldüğünü hatırlıyordu.Neden gülüyordu ? Komik olan neydi ? Evet gülüyordu.Çünkü;ne yaptıysa kendine yapmıştı.Liz otururken kendini değiştirmeye karar verdi.Dış görünüşünden başlayıp içindeki en küçük ayrıntıya kadar kendini yenileyecekti.Banktan kalkmıştı ki arkasından biri ''
Liz! ''diye bağrıyordu.Liz arkasını döndüğünde Servetola -Liz'in eski okul arkadaşlarından biriydi-'nın ona doğru koştuğunun gördü.Servetola uzun boylu,mavi gözlü,sarı saçlı,sempatik ve sıcak kanlı biriydi.Birbirlerine sarıldılar.İlk konuşan Servetola'ydı.Liz'in yanaklarındaki gözyaşlarını silip konuşmaya başladı:

- Seni böyle ağlatan nedir ? Eğer birisi için....
- Yoo.Kimse için ağlamıyorum Servetola.Sadece son zamanlarda yaşadıklarım beni biraz etkiledi.
- Peki, Liz. Anlatmak istediğin bir şey varsa dinliyorum dedi.Rose biraz çekingenlikle ona baka kaldı.Ne anlatacaktı ? Kendinden nefret ettiğini mi ? Hayır bu olmazdı. O zaman Servetola'yı kaybedebilrdi.Rose iki üç defa derin nefes aldı.Cesaretini toplayıp aklından geçenleri söylemek için Servetola'ya döndü ve konuşmaya başladı.

- ( Öfkeyle ) Kendimden nefret ediyorum.Evet nefret ediyorum.Çünkü; şuana kadar St. Mungo'da ne senin gibi bir arkadaşım oldu ne de sevgilim.Ben çirkin bir bayanım.Bu yüzden kendimi değiştirmeye karar verdim.İlk olarak dış görünüşümü değitiştirceğim.Sonra ise duygularımı ve düşünceleremi değiştireceğim.Evet bunu yapacağım.Benim hakkımda şuan '' bu kız kafayı yemiş'' diye düşünebilirsin ama göreceksin ki karşında yep yeni bir Liz olacak.Şimdi başlıyorum işte değişimime.Her şeye ağlamaktan vazgeçiyorum dedi ve soğukta donmuş olan gözyaşlarını sildi.Silkindi ve kendine geldi.Şimdi daha dik başlı duruyordu.Bu sırada Servetola olanları ağzı açık kalmış bir şekilde izliyordu.Servetola bir süre Liz'e baka kaldıktan sonra gülümseyerek:

- Aman Tanrım ! Liz bu sen olmazsın.Bu benim tanıdığım Liz değil.Sana tavsiyem sen güzel bir kadınsın Liz.Başkaları için kendini değiştirmene gerek yok.Seni seven böyle sevmeli.
- Servetola bu sözlerin için teşekkürler ama ben karalıyım kendimi değiştireceğim. dedi ve ayağa kalktı.Servetola erken davranıp:

- Liz nereye gidiyorsun ?

- Üzgüm Servetola gitmem gerek.Sonra görüşrüz dedi ve koşturarak ordan ayrıldı.Servetola arkasından baka kalmıştı.Servetola birkaç dakika daha oturduktan sora evinin yolunu tuttu. Liz Hogwart'a geldi ve yatakhaneye çıktı.Yatağına uzandı.Aslında hiç uykusu yoktu.Çünkü heycanlıydı.Yarından itibaren yep yeni bir Liz olacaktı.
Hillary Black Bucks
İksir Profesörü | Üst Düzey Root
İksir Profesörü | Üst Düzey Root

MesajKonu: Geri: Dersten bir anı   Çarş. Ara. 29, 2010 7:27 pm

Uzunluk ve Renklendirme iyi sayılır... (Daha güzel olabilir!)
İmla berbat!!!!! Noktalama işaretlerinden sonra bi tane boşluk bırakılır ve noktalama işareti koyacağınız yerde bor boşluk burakmayınız.

Örneğin:

Sizin yazdığınız:
Liz'in St. Mungo'da işi bittikten sonra dışarda biraz yürümeye çıktı.Dışarısı soğuk ve kar yağıyordu.Liz bir daha içeriye girmeye üşendiği için yukarıya çıkıp montunu almadan yürümeye başladı.Yürüdü yürüdü...

Doğrusu:
Liz'in St. Mungo'da işi bittikten sonra dışarda biraz yürümeye çıktı. Dışarısı soğuk ve kar yağıyordu. Liz bir daha içeriye girmeye üşendiği için yukarıya çıkıp montunu almadan yürümeye başladı. Yürüdü yürüdü...

Sizin yazdığınız:

Liz nereye gidiyorsun ?

Doğrusu:

Liz nereye gidiyorsun?

Türkçeye hakimsin...
Ayrıca yer zaman mekan belirtilmiş aferin...

Seviyen: - Gerekenin altında

!'''Unicorn'''!

Fleur Delacour

MesajKonu: Geri: Dersten bir anı   Çarş. Ara. 29, 2010 7:29 pm

Teşekkürler Very Happy
Fleur Delacour

MesajKonu: Geri: Dersten bir anı   Salı Ocak 18, 2011 3:08 pm

Zaman ve mekan: Florish Cafe - Ocak ayının 1. günü
Kurgu: 1 günü Smile
Kişiler: Fleur Delacour, Ashley

- Karlı Bir Gün -

Oturduğu sandalyede hayatını eleştiriyordu. Arkada hafif,sakin bir müzik çalıyordu. Küçük,sıcak bir cafeydi burası.Huzuru bulabildiği nadir yerlerden biri. Gerçi şu aralar pek huzuru bulabildiğimde yoktu. Arkasına yaslandı. Ne yaşadıklarını düşünüyordun. Gerçi artık ne yaşadığımdan çok,ne yaşayacağım önemliydi Fleur için. Kusursuz güzel bir hayat istiyordu. Tüm insanların istediği şeyden çok da farklı bir şey değildi.

Daha önceden sipariş ettiği ateş viskisinden bir yudum aldı. Boğazını yaksada bu tadı seviyordu.Düşüncelerimden sıyrılıp etrafı seyretmeye koyuldum.Cafede pek müşteri yoktu.Dükkanın ufak tefek sahibesi ortama ayrı bir güzellik katıyordu.Cam kenarındaki masaya otururdu hep.Yoldan geçen cadı ve büyücüleri seyretmek hoşuna giderdi ama bu gün o masa doluydu. Fleur şöminenin yanın da ki masaya oturmuştu. Dışarıda hava çok kasvetliydi. O sırada farketti ki en sevdiği dostlarından biri olan Ashley yanına geliyordu. Giydiği mor tunik ona çok yakışmıştı ama bunu ona söylersem şımarıcağını biliyordu.

"Merhaba Ash."

"Merhaba Fleur. Nasılsın? "

"Çok iyiyim. Otursana."

Yavaş ama sert bir hareketle karşısındaki sandalyeye oturdu.

"Bakanlıkta işler nasıl gidiyor."diye sordu merakla.

"Fena sayılmaz.Gelecek Postasında işler nasıl gidiyor."

"Yaklaşık 2 yıl önce ordan ayrıldım."

"Anladım.Üzüldüm."

Yarım ağızla gülümsedi. Onun da birden surat ifadesi değişti. Endişeli gözüküyordu. Kısa süren bir sessizlik ortama hakim oldu.Sessizliği bozan ise Ash oldu.

"Şu bakanlıkta çalışan sarışın çocuk.Geçen gün kaza yapmış.Süpürgesi paramparça olmuş."

"Hadi ya.Üzüldüm."

"Nasıl yani haberin yokmuydu.?"

"Hayır.Neden haberim olsun ki?"

Şaşırmıştı Fleur. Çok önceden o çocukla ilgilendiği geldi aklına. Fleur ile sevgili olduğunu sanıyordu.

"Biz onla çıkmadık."diye atıldı hemen.

Ash Anlamışçasına başını salladı.Sonra tiz bir kahkaha attı.Ani bir hareketle sandalyeden kalktı:

"Benim gitmem lazım.Hoşçakal."

"Tamam.Görüşürüz."dedi Fleur.

Apar topar cafeden çıktı. Fleur arkasından bakakaldı. Onun da Fleur'dan ve sohbetinden sıkıldığını anladı. Ardından şirin dükkan sahibesine viskisini yeniletti. Dükkana el ele bir çift girdi. Dikkatle onları izlemeye koyuldu. Hemen karşısındaki masaya oturdular. Çok mutlu gözüküyorlardı. Fleur onlara baya özenmişti. Çifti rahatsız edebilleceğini düşünüp bakışlarını üzerlerinden çekti.

Saat baya ilerlemişti. Yaklaşık bir saattir bu küçük yerde oturuyordu. Dışarı çıkıp biraz temiz hava almalıydı. İçtiği ateş viskisinin parasını ödedi ve dışarı çıktı. Hava deminkine göre biraz daha iyiydi. Ellerini uzun hırkasının ceplerine soktu ve dar sokakta ilerlemeye başladı.
Albus Dumbledore

MesajKonu: Geri: Dersten bir anı   Salı Ocak 18, 2011 3:17 pm

Hmm. Gerçekten iyi değil. Uzunluk kötü, gerçekten uzatman lazım. İmla hataları var, noktadan & virgülden sonra mutlaka bir boşluk olmalı. Arada 3. şahıstan, 1. şahısa geçtin.

Betimlemeler çok az, hiç yok diyebilirim. Kurgu sıkıcı, bir anda her şey olup bitti, fark etmedim bile.

Eğer Role Play dersi istiyorsan Msn adresimi ekle; h_crazyboy_e@hotmail.com

Hala daha okuyor musun? Eklesene..! (=

Role Play Seviyen ~ Fena Sayılmaz .

"Minerva McGonagall I love you Albus Dumbledore"

A.P.W.B.D

Spoiler:

http://godricshollow-rpg.yetkin-forum.com

Dersten bir anı
1 sayfadaki 1 sayfası